Německý průmyslový koncern Siemens plánuje po celém světě zrušit zhruba 2500 míst, většinu z nich v Německu. Společnost tak reaguje na zvyšující se konkurenci v odvětví ropy, zemního plynu, kovů a báňském průmyslu, kvůli které je nucena nově uspořádat některé své aktivity. Zhruba 25 tisíc nových zaměstnanců ale podnik hodlá v příštích letech naopak přijmout.

Siemens ve středu uvedl, že hodlá přeorganizovat své aktivity pro technologie v oblasti pohonů. Celosvětově to zasáhne 2500 pracovních míst, z nichž 2 tisíce se nachází v Německu, především v Bavorsku.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

V příštích letech však podnik hodlá po celém světě přijmout 25 tisíc lidí, z toho zhruba 3 tisíce v Německu. Umožní mu to vyšší investice do výzkumu a vývoje, výroby a prodeje, které stoupnou o více než miliardu eur, stojí také v dnešním firemním sdělení.

Siemens měl loni na konci září po celém světě zhruba 348 tisíc zaměstnanců. Investoři chtějí, aby podnik, jehož nový šéf Joe Kaeser nastoupil do funkce generálního ředitele v červenci 2013, zvýšil svou ziskovost.