Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil majetkové změny ve společnosti Eltodo, která má v ČR významné postavení například v dodávkách systémů pro řízení dopravy nebo technologií pro veřejné osvětlení.

V pondělí to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Nově by měl společnost kontrolovat předseda dozorčí rady společnosti Libor Sadílek.

"Spojení bylo povoleno ve zjednodušeném řízení. Rozhodnutí již je pravomocné," uvedl Švanda. ÚOHS posuzoval oblast elektrotechnické výroby, elektromontáže, parkovacích systémů a silničních dopravních systémů. Zabýval se také oblastí telekomunikačních sítí a systémů, integrovaných bezpečnostních systémů, datových sítí, varovných a informačních systémů nebo zabezpečovací techniky.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Sadílek měl zatím podle dostupných informací v Eltodu poloviční podíl prostřednictvím společnosti Novoenergo. Dalších téměř 50 procent v Eltodu kontrolovalo Centrum Novodvorská, které vlastnili jiní dva lidé. Jak se přesně podíly změní, antimonopolní úřad nezveřejňuje. V návrhu na povolení fúze je uvedeno, že Sadílek má získat možnost nepřímo výlučně kontrolovat Eltodo.

Eltodo zabezpečuje komplexní projekty, dodávky, montáže, údržbu, servis ve všech segmentech působení skupiny Eltodo, tedy v energetice, dopravě, osvětlení, telematice, pronájmech, stavbách na klíč. Výnosy společnosti překročily v roce 2014 dvě miliardy korun.