Slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR), která vlastní největší skiareály na Slovensku, zvýšila ve svém uplynulém finančním roce zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o téměř třetinu na 24,41 milionu eur (659 milionů korun). V pondělí to řekla mluvčí společnosti Zuzana Fabianová. S akciemi TMR se obchoduje i na pražské burze.

Výnosy TMR, která rovněž provozuje největší slovenský akvapark a má podíl v největším českém skiareálu ve Špindlerově Mlýně, vzrostly od listopadu 2014 do konce října 2015 meziročně o čtvrtinu na 70,92 milionu eur (1,9 miliardy korun).

Navzdory tomu celkový hospodářský výsledek společnosti skončil ztrátou 1,25 milionu eur po čistém zisku 568 tisíc eur v předchozím roce. Rozdíl mezi provozním ziskem a celkovým hospodařením firmy způsobily zejména odpisy v souvislosti s masivními investicemi v předchozích letech a také vyšší úrokové náklady po emisi dluhopisů.

"Výsledky uplynulého finančního roku 2014/15 v TMR byly pozitivně ovlivněny úspěšnou zimní sezonou, co se týče délky a počasí příznivého pro zimní sporty, a rovněž dobrou letní sezonou na rozdíl od předchozího léta," uvedla společnost, která loni získala kontrolní podíl v provozovateli největšího polského zábavního parku Ślaskie Wesole Miasteczko a předloni ovládla polské lyžařské středisko Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

Počet návštěvníků v horských střediscích TMR stoupl ve sledovaném období meziročně o více než čtvrtinu na 1,93 milionu lidí. Návštěvnost zábavních parků se zvýšila o bezmála 30 procent na 777 tisíc lidí.

TMR provozuje kromě lyžařských středisek ve Vysokých Tatrách také největší slovenský skiareál Jasná v Nízkých Tatrách, který bude o nadcházejícím víkendu po 32 letech hostit Světový pohár v alpském lyžování.