Výrobce pneumatik Goodyear Dunlop stahuje v několika zemích včetně Česka přes tisícovku letních gum. Část z nich má totiž kvůli použití nesprávné směsi při výrobě špatnou přilnavost za mokra. Oznámil to v pátek Jiří Vodička z Goodyear Dunlop Tires Czech. Firma ale nemá k dnešku zprávy o tom, že by tyto vadné pneumatiky způsobily nějakou nehodu.

"Použití nesprávné běhounové směsi výrazně snižuje přilnavost této pneumatiky za mokrého stavu vozovky, což představuje bezpečnostní riziko," sdělil výrobce v tiskové zprávě.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Nesprávná směs byla použita u 369 pneumatik, firma kvůli tomu z oběhu stahuje celkem 1084 letních pneumatik Dunlop SportMaxx GT pro osobní auta. Jde o gumy o rozměrech 255/40ZR19 100Y XL, vyrobené v 37. a 38. týdnu roku 2015 a označené DOT kódy DN5W JC1R 3715 nebo DN5W JC1R 3815. V Česku bude podle Vodičky těchto pneumatik asi jen několik kusů.

Goodyear Dunlop žádá řidiče, prodejce pneumatik a aut a automobilové výrobce, kteří by mohli mít zmíněné pneumatiky na skladě nebo na autě, aby firmu neprodleně kontaktovali pro bezplatnou výměnu gum.

"Motoristé, kteří mají tyto pneumatiky na svých vozidlech, je nesmí používat za mokrého stavu vozovky. Pokud se k prodejci pneumatik nebo vozidel nemohou dostat za suchého stavu vozovky, výrobce pneumatik pro ně zajistí náhradní řešení," oznámila firma.