Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motors získal internetovou doménu tesla.com, kterou si před 24 lety koupil inženýr ze Silicon Valley Stu Grossman k osobní potřebě a k uctění slavného vynálezce srbského původu Nikoly Tesly.

Mluvčí firmy agentuře Bloomberg potvrdil, že doména tesla.com už je její a při jejím zadání prohlížeč přesměruje uživatele na dosavadní firemní adresu Teslamotors.com.

Šéf Tesla Motors Elon Musk doménu tesla.com vždy chtěl, mimo jiné proto, aby mohl výhledově zkrátit název 16 let staré firmy na Tesla. Loni Musk řekl, že mu v tom brání právě problémy s doménou.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Vypuštění slova Motors z názvu by odráželo rozšiřování záběru firmy, která začíná vedle automobilů vyrábět i baterie pro domácnosti a energetické podniky.

Podle Bloombergu není jasné, zda Grossman doménu firmě prodal. "Grossman je inženýr a velký fanoušek Nikoly Tesly," řekl o jeho motivaci Grossmanův právní zástupce John Berryhill, který za svého klienta vedl jednání se zájemci o doménu už v minulosti. "Měl na ni (doménu) práva a nyní je má firma Tesla," dodal.

Tesla Motors loni prohloubila ztrátu na 889 milionů dolarů (21,6 miliardy korun) z 294 milionů dolarů předloni. Automobilka byla založena v roce 2003 a zatím nikdy se jí nepodařilo vykázat celoroční zisk. Letos už ale firma zisk očekává.