Internetový obchod s elektronikou CZC.cz loni zvýšil tržby o 21 procent na 2,9 miliardy korun. Celkem obchod vyexpedoval téměř 1,8 milionu kusů zboží a vyřídil přes 900 tisíc objednávek.

Společnost to ve středu oznámila v tiskové zprávě, výši zisku neuvedla. V roce 2014 firma vykázala zisk 19 milionů korun.

Tržby CZC.cz rostou dvouciferným tempem pátým rokem v řadě. "Vedle růstu tržeb se nám v uplynulém roce dařilo navyšovat také tržní podíly, a to ve všech měřených kategoriích," uvedla generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Největší podíl na tržbách minulého roku měly mobilní telefony, notebooky, televize, tablety a grafické karty. Nejvíce narostl obrat v kategorii nositelné elektroniky. Prodeje fitness náramků, chytrých hodinek a dalších zařízení vzrostly o více než 200 procent.

E-shop loni nejvíc investoval do logistiky. "Ze skladu o velikosti 1700 metrů čtverečních jsme se přestěhovali do nových logistických prostor o velikosti 5 tisíc metrů čtverečních," dodal obchodní ředitel Tomáš Pilský.

CZC.cz patří mezi největší tuzemské internetové prodejce, spolu s Alza.cz, Mall.cz či Parfums.cz. Podíl v CZC.cz loni koupila skupina Rockaway loni prostřednictvím E-commerce Holdingu.