Největší tuzemská kabelová firma UPC loni meziročně zvýšila počet zákazníků o 1700 na 600 200. Počet firemních klientů vzrostl o tři tisíce na 15 900. UPC to v úterý oznámilo v tiskové zprávě. Celkový počet domácností s dostupností UPC služeb vzrostl na 1,42 milionu.

Rostly hlavně video a internetové služby, naopak pokračoval pokles předplatitelů pevných telefonních linek, uvedl generální ředitel UPC Frans-Willem de Kloet.

Loni v květnu odstartovalo UPC interaktivní televizi Horizon s videotékou My Prime. Horizon využívá přes 200 tisíc zákazníků UPC. V červenci byla spuštěna sdílená bezplatná Wi-Fi síť UPC Wi-Free, která je dostupná pro 450 tisíc zákazníků. Od září mohou zákazníci firmy využívat internet s rychlostí až 300 Mbit/s.

U konkurenčního O2 využívalo televizi O2 TV 202 tisíc zákazníků, což je o desetinu více, než před rokem. Počet uživatelů pevného internetu stagnoval na 795 tisících.

V posledním roce zmodernizovala UPC, která patří do skupiny Liberty Global, své digitální služby ve 14 městech. V letošním roce se chce soustředit převážně na novou výstavbu sítí. Letos plánuje připojit více než 70 tisíc domácností.