***HLAVNÍ ZPRÁVY***

Předsedové koaličních stran jednali o budoucnosti ministra obrany Martina Stropnického, kterého nepřímo vyzval k rezignaci šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Premiér Bohuslav Sobotka prohlásil, že Stropnický udělal chybu, odvolávat ho kvůli ní ale nechce. Stropnický tak zůstává ve vládě.

Nezávislý britský list končí po 29 letech ve své papírové podobě. V době největší slávy měl 400 tisíc prodaných výtisků denně. Ruský majitel tvrdí, že se bude dále rozvíjet již jen jako digitální značka. Podle tweetu šéfredaktora Amola Rajana stoupl loni počet globálních digitálních čtenářů o třetinu.

Padl klíčový rozsudek o reklamě v internetových vyhledávačích: firmy při ní nesmí zneužívat názvy produktů konkurence. Podle zjištění HN jde o první verdikt v Česku, kdy žaloba mířila proti samotnému vyhledávači - Seznam.cz. Ve sporu s internetovou společností uspěla kolínská firma Teco.

***FINANČNÍ ZPRÁVY***

Záruky pro provoz hnědouhelných elektráren dát nemůžeme, říká vysoký německý úředník. Hnědouhelné doly a elektrárny prodává švédská společnost Vattenfall. Zájem mají tři české společnosti ČEZ, EPH a Czech Coal. Aby se koupě vyplatila, musí být elektrárny v provozu nejméně do roku 2035.

***POČASÍ***

Zítra bude oblačno až zataženo, během dne místy až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku na většině území slabý déšť, v polohách nad 400 m, postupně nad 600 m sněžení, odpoledne budou srážky ustávat. Později večer v západních Čechách místy déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 600 m sněžení. Max. teploty: 3 až 7 °C.

*