Průmyslová výroba v Německu v prosinci klesla o 1,2 procenta, a prohloubila tak propad z předešlého měsíce. Vyplývá to úterních údajů německého ministerstva hospodářství. Jde o nejvýraznější propad od srpna 2014. Analytici přitom počítali s růstem výroby, v anketě agentury Reuters jej v průměru odhadli na 0,4 procenta.

K propadu výroby v závěru roku přispěla zejména nižší produkce energií a kapitálových statků, což jsou produkty, které slouží k další výrobě. Nižší byla také výroba spotřebního zboží a produkce ve stavebnictví. Jediným světlým bodem se tak stala výroba takzvaných meziproduktů, která stoupla o 0,8 procenta.

V listopadu klesla průmyslová výroba podle zpřesněných dat o 0,1 procenta, namísto původně uváděného snížení o 0,3 procenta.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků.

Statistický úřad v polovině prosince na základě předběžných údajů uvedl, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se loni zvýšil o 1,7 procenta. Růst tak mírně zrychlil z předloňských 1,6 procenta a dosáhl nejprudšího tempa za poslední čtyři roky. Německá vláda nyní odhaduje, že ekonomika vykáže v letošním roce vzestup o 1,7 procenta.