Autobusový dopravce RegioJet, který patří do skupiny Student Agency, přepravil loni za první rok provozu na jediné slovenské vnitrostátní lince z Bratislavy přes Nitru do Banské Bystrice 500 tisíc cestujících. Zájem cestujících plynule roste, dopravce proto musel přidávat během roku další spoje a chystá se v nejvytíženějších časech přidat další, uvedl v tiskové zprávě majitel firmy Radim Jančura.

O linku z hlavního města na střední Slovensko dopravce usiloval opakovaně, než mu samosprávné úřady vydaly licenci. Nyní jezdí ve všední den 20 párů spojů do Nitry, sedm z nich pokračuje do Banské Bystrice. Postupně se chce RegioJet stát stejně jako v Česku síťovým dopravcem a otevřít už letos další vnitrostátní linky. Nyní Slovensko pokrývá ještě mezinárodními linkami, které zemi spojují ze západu na východ. "Chceme naše aktivity na Slovensku rozšiřovat. Zájem o cestování roste a spoje na lince do Banské Bystrice přidáváme už popáté," uvedl Jančura.

V polovině listopadu dopravce začal jezdit i z Bratislavy do Vídně a na vídeňské letiště. Linku za 2,5 měsíce využilo 50 tisíc cestujících, které Jančura láká z konkurenčních autobusů i zaváděcí cenou jedno euro (27 Kč).

Na Slovensku provozuje společnost také vnitrostátní vlakové spoje mezi Bratislavou a Košicemi a je jedním z dopravců, který se hlásí do tendru na provozování vlaků z Bratislavy do Zvolena a Banské Bystrice. V závazku veřejné služby už jezdí na trati z Bratislavy do Komárna.