Největší německý finanční ústav Deutsche Bank za loňský rok kvůli odpisům a dodatečným nákladům vykázal rekordní čistou ztrátu 6,8 miliardy eur (183,75 miliardy korun). Společnost to uvedla ve své čtvrteční tiskové zprávě. Banka předběžné odhady oznámila už minulý týden ve středu, její akcie po oznámení reagovaly propadem o čtyři procenta na sedmileté minimum.

Vysoká ztráta za loňský rok se očekávala, protože za třetí čtvrtletí banka překvapila finanční trhy rekordní kvartální ztrátou 6,2 miliardy eur. Ve čtvrtém čtvrtletí ztráta společnosti činila 2,1 miliardu eur (56,4 miliardy korun).

Banka se potýká s nákladnými soudními spory kvůli skandálům z minulosti. Právě výdaje za soudy pro firmu ve čtvrtém čtvrtletí činily 1,2 miliardy eur. 

Nový šéf společnosti John Cryan uvedl, že loni společnost učinila významný pokrok v realizaci své nové strategie, což se promítlo do konečných výsledků. Zároveň uvedl, že společnost letos čeká mohutná restrukturalizace.

"Restrukturalizace bude náročná, jsem ale přesvědčen, že pokud budeme důsledně uplatňovat naši strategii, Deutsche Bank se stane silnější a efektivnější společností," doplnil Cryan.