Generální ředitel největší italské pojišťovny Generali Mario Greco (56) odejde z funkce. V květnu se stane šéfem konkurenční švýcarské společnosti Zurich Insurance, ve které již dříve působil. Generali uvedla, že Greco odejde po valné hromadě akcionářů, která bude schvalovat výsledky za loňský rok. V té době mu vyprší nynější smlouva.

Greco nastoupil do Generali v srpnu 2012, předtím stál pět let v čele hlavních pojišťovacích aktivit Zurich Insurance. Tato pojišťovna v úterý oznámila, že Greco se 1. května stane jejím generálním ředitelem.

"Pro Generali je to špatná zpráva. Greco se finančním trhům líbil, což pomáhalo mírnit tlak na pokles akcií (Generali). Nyní je prostor k tomu, aby akcie sestoupily blíž k 13 eurům, což je jejich reálná hodnota," uvedl analytik Thomas Seidl ze společnosti Bernstein. V úterý cena akcií Generali klesla o více než tři procenta na 14,15 eura.

Skupina Zurich Insurance byla nucena začít hledat nového generálního ředitele, protože její dosavadní šéf Martin Senn začátkem prosince odstoupil z funkce po neúspěšném pokusu o převzetí britské pojišťovací společnosti RSA.

Skupina Generali je jedním z největších světových pojistitelů. Má zhruba 65 milionů klientů ve více než 60 zemích světa a zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. V České republice byla Generali s tržním podílem 7,2 procenta předloni čtvrtá největší.