Největší světový internetový obchod Amazon plánuje vytvořit letos v Evropě několik tisíc pracovních míst. Oznámila to firma.

Za loňský rok v Evropě vytvořila 10 tisíc nových míst, což je pro ni dosavadní rekord v tomto regionu. V současnosti zde má zhruba 40 tisíc zaměstnanců.

"Poptávka po našich službách v Evropě je silnější než kdy dříve... V roce 2015 jsme vytvořili přes 10 tisíc nových pracovních míst a tisíce dalších jich chceme vytvořit v roce 2016 pro lidi s různým vzděláním, zkušenostmi a dovednostmi – budeme potřebovat zaměstnance od vědců zabývajících se řečí a lingvistů přes experty na digitální média až po zaměstnance distribučních a zákaznických center," uvedl viceprezident Amazonu EU pro oblast maloobchodu Xavier Garambois.

Amazon zahájil činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart.

V České republice firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a loni v září tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. Centrum pro vrácené zboží naopak plánuje přesunout z Dobrovíze do pražských Horních Počernic.

Distribuční centrum chtěla firma původně postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.