Čínská investiční společnost CEFC dokončila převzetí pětihvězdičkového hotelu Le Palais Art Hotel v centru Prahy. Nový majitel plánuje hotel zapojit do svých aktivit v cestovním ruchu. Firma to oznámila v tiskové zprávě, cenu transakce neuvedla. Rámcová smlouva o prodeji hotelu byla podepsána loni v listopadu v Šanghaji během návštěvy premiéra Sobotky.

"Naším cílem je vytvoření komplexní nabídky služeb pro turisty a podnikatele z Číny a celé Asie, proto jsme se rozhodli hotel Le Palais zařadit do naší koncepce," uvedl prezident CEFC Čchan Čchao-tuo. V hotelu by měla v budoucnu vzniknout luxusní čínská restaurace.

Budova hotelu Le Palais patří k architektonickým skvostům slohu Belle Époque z konce 19. století. Tehdy se na její výzdobě podílel i významný český malíř Luděk Marold. Jako hotel slouží objekt od roku 2002, předtím byl kompletně a s respektem k historii a památkové hodnotě zrekonstruován.

"Rádi bychom realizovali další projekty v oblasti cestovního ruchu a hotelového průmyslu nejen v Praze, ale i v dalších atraktivních místech, a to i v sousedních zemích," dodal Čchan Čchao-tuo.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Společnost CEFC v uplynulých měsících oznámila masivní investice v České republice. Získala 60 procent ve fotbalovém klubu Slavia Praha, podíl v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media.

Počet čínských turistů v ČR loni od ledna do září stoupl meziročně o 40 procent na 227 tisíc.