Rakouská pojišťovna Uniqa představila nový víceletý investiční program v objemu 500 milionů eur (13,5 miliardy korun), jehož cílem je renovace obchodního modelu a technologií. Firma však současně varovala, že investice způsobí letos pokles jejího zisku.

Generální ředitel Andreas Brandstetter uvedl, že nový program je zatím největším investičním a inovačním programem firmy. Program by mohl trvat pět až sedm let, velká část se ale uskuteční letos, dodal.

Stejně jako další pojišťovny také Uniqa se potýká s problémy kvůli rekordně nízkým úrokovým sazbám. Rok 2015 však podle firmy byl rekordním rokem.

"Investice, z nichž výrazná část se uskuteční v roce 2016, v první řadě použijeme na redesign obchodního modelu a modernizaci IT systémů, které to vyžaduje," uvádí se v prohlášení. "Uniqa očekává, v závislosti na zavedení investičního programu, výrazné snížení zisku ve finančním roce 2016 ve srovnání se silným ziskem v roce 2015."

Bližší podrobnosti firma zatím nezveřejnila, pouze uvedla, že jejím cílem je připravit se na budoucí potřeby zákazníků a hodlá se změnit z poskytovatele pojišťovacích produktů v poskytovatele integrovaných služeb.

Uniqa je zastoupena v 19 zemích, včetně České republiky, kde patří dlouhodobě mezi deset největších hráčů na trhu. Má více než deset milionů zákazníků a do roku 2020 je chce zvýšit na 15 milionů, napsala agentura APA.