Francouzský Renault ve čtvrtek zažil velmi rychlý pokles akcií. V jednu chvíli odepisovaly až 22 procent. Investoři tak zareagovali na prohlášení jednoho z odborářů automobilky, který uvedl, že vyšetřovatelé prohledávali kanceláře firmy, a vyvolal tak velký strach, aby se Renault nedostal do stejných problémů jako Volkswagen. 

Žádné podvody ale podle všeho vyšetřování neodhalilo. Akcie tak v průběhu dne začaly umazávat ztrátu, nicméně i tak ale uzavřely čtvrteční obchodování s cenou o desetinu nižší. V průběhu pátku pak cenné papíry začaly opět klesat. Před polednem byla jejich hodnota nižší zhruba o čtyři procenta.

Ministryně životního prostředí Ségolene Royalová, která testy emisních technologií ve francouzských a zahraničních autech nařídila, uvedla, že na podvody v Renaultu nic neukazuje. "Akcionáři a zaměstnanci mohou být v klidu," řekla novinářům. Předběžné výsledky ale podle ní ukázaly, že auta Renaultu a dvou zahraničních automobilek překračovala povolené emise oxidu uhličitého a oxidů dusíku, citoval ji server Le Figaro.