Společnost McLaren Automotive zvýšila v loňském roce prodeje svých luxusních sportovních vozů. Britská automobilka v roce 2015 prodala 1653 aut, což je nejvíc od založení společnosti v roce 2010. Během pěti let své existence navíc vždy dosáhla meziročního zvýšení prodejů.

Rekordního počtu prodaných aut dosáhla firma i díky představení nového modelu McLaren Sports Series, jehož verze 570S se začala prodávat v dubnu za počáteční cenu 180 tisíc dolarů.

McLaren současně plánuje navýšit počet svých pracovníků o zhruba 40 procent. Ve výrobě chce zaměstnat dalších 250 pracovníků, aby do poloviny letošního roku byl schopen vyrábět dvacet aut denně. V současnosti z tovární linky sjede každý den 14 sportovních vozů. Ve čtvrtek to společnost oznámila ve svém prohlášení.

Důvodem expanze McLarenu je snaha konkurovat automobilce, se kterou vede boj i v rámci Formule 1, italské společnosti Ferrari. Výrobce vozů z Maranella, který se osamostatnil od společnosti Fiat Chrysler a vstoupil na burzu, očekává za rok 2015 okolo 7700 prodaných aut.

McLaren Sports Series
McLaren_Sports_Series_The_Game._Changed.

Do roku 2017 by britská automobilka ráda zvýšila prodeje na čtyři tisíce vozů ročně. "Zahájení prodeje Sport Series je prvním krokem," uvedl ředitel společnosti Mike Flewitt v prohlášení. "Otevírá to společnost novým trhům, zákazníkům, a tudíž i novým objemům prodejů."

Historie slavné britské značky sahá až do roku 1929. Firma se většinu své existence věnovala vývoji monopostů F1 a závodních aut. Svůj první silniční vůz vyvinula až na konci 60. let minulého století. Samostatná firma na výrobu automobilů nazvaná McLaren Automotive vznikla v roce 2010.