Sociální síť Twitter se zřejmě chystá zmírnit omezení délky jednoho příspěvku. V noci na dnešek to naznačil generální ředitel a spoluzakladatel firmy Jack Dorsey. Podle internetové stránky Re/Code Twitter uvažuje o prodloužení délky vzkazu z nynějších 140 znaků na až 10 tisíc znaků.

Limit 140 znaků na jeden příspěvek platí už deset let, Dorsey ale naznačil, že firma s tímto omezením nemusí být spjata natrvalo. Všimla si prý, že mnoho z jejích zhruba 300 milionů uživatelů ve svých tweetech zveřejňuje také snímky s delšími texty. Limit deset tisíc znaků je štědrý; odpovídá několika stranám textu.

"Nebudeme váhat ohledně začleňování nových funkcí do Twitteru," napsal Dorsey ve svém vzkazu. "Pokud je to v souladu s tím, co lidé chtějí dělat, budeme o tom uvažovat," uvedl také. Ke článku na odborném webu Re/Code se ale přímo nevyjádřil.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Re/code s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že Twitter by mohl službu spustit ke konci tohoto čtvrtletí. Žádné oficiální datum ale prý zatím nestanovil.

Akcie firmy po zveřejnění článku klesly o tři procenta. Investoři si podle pozorovatelů nebyli jisti, jakou změnu to pro sociální síť bude znamenat. Analytici mají za to, že Dorsey se zřejmě snaží vyvarovat sporu s dlouhodobými uživateli, kteří považují hranici 140 znaků za posvátnou. Zároveň ale musí reagovat na volání akcionářů po rozšíření uživatelské základny, které by s sebou neslo větší příjmy z reklamy.