Francouzští telekomunikační operátoři Orange a Bouygues Telecom obnovili jednání o případném spojení. Orange je jedničkou a Bouygues Telecom třetím největším hráčem na francouzském trhu. Fúzí by vznikl kolos ovládající více než polovinu trhů s pevnými linkami a mobilním voláním v zemi. Společnost Orange v úterý uvedla, že rozhovory nejsou nijak časově ohraničené a nic z nich vzejít nemusí.

Začátek předběžných jednání s Orange potvrdila také společnost Bouygues. V samostatném prohlášení uvedla, že se zajímá o příležitosti, které by jí umožnily posílit dlouhodobou přítomnost v telekomunikačním sektoru. Obě firmy podle ní podepsaly dohodu o mlčenlivosti.

Týdeník Le Journal du Dimanche uvedl, že Orange uvažuje o koupi Bouygues Telecomu za deset miliard eur v hotovosti a v akciích (270,2 miliardy korun). Případná transakce by snížila počet hráčů na francouzském trhu mobilních služeb ze čtyř na tři.

Bouygues Telecom vznikl v roce 1994, hodně mu ale uškodil na začátku roku 2012 příchod mobilního operátora Free na trh.

Zájem o koupi Bouygues Telecomu, telekomunikační divize konglomerátu Bouygues, loni projevil miliardář Patrick Drahi, který vlastní francouzského kabelového operátora Numericable-SFR. Šéf konglomerátu Martin Bouygues jeho nabídku v červnu odmítl.

Zdroj agentury Reuters v prosinci uvedl, že šéf Orange se zmínil o nových jednáních s Bouygues ohledně budoucnosti jeho telekomunikační divize na schůzi vedení.