Počet nezaměstnaných v Německu v prosinci klesl stejně jako v listopadu o 14 000 a sestoupil na 2,757 milionu.

Míra nezaměstnanosti zůstala na 6,3 procenta, nejnižší úrovni od sjednocení země v roce 1990.

Uvedl to v úterý v sezonně očištěných údajích spolkový úřad práce.

Pokles počtu nezaměstnaných byl výraznější, než se čekalo. Analytici podle průzkumu Reuters očekávali pokles o 6 000 osob. V prosinci 2014 bylo v Německu 2,841 milionu registrovaných nezaměstnaných a míra nezaměstnanosti činila 6,5 procenta.

Údaje potvrzují, že německá ekonomika i v závěru roku pokračovala v solidním růstu a tvorbě pracovních míst. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá řada českých podniků.

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila meziroční tempo růstu na 1,8 procenta z tempa 1,6 procenta ve druhém čtvrtletí. Německá vláda pro loňský rok odhaduje růst 1,7 procenta po předloňském tempu 1,6 procenta, které bylo nejrychlejší za tři roky. V příštím roce Berlín čeká zrychlení na 1,8 procenta.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Spolkový statistický úřad v pondělí uvedl, že zaměstnanost v Německu se loni díky příznivé hospodářské situaci a přílivu zahraničních pracovníků z ekonomicky slabších zemí EU vyšplhala na nejvyšší úroveň od znovusjednocení země. Počet výdělečně činných osob s bydlištěm v Německu stoupl o 0,8 procenta na téměř 43 milionů a zvýšil se již dvanáctý rok za sebou.