ČS nemovitostní fond, jehož správcem je REICO investiční společnost České spořitelny, koupil od developerské skupiny HB Reavis za 46,2 milionu eur (1,25 miliardy korun) administrativní budovu Forum Business Center I (Forum BC I) v Bratislavě. V úterý to sdělil HB Reavis, podle kterého jde o jednu z nejvýznamnějších transakcí na českém a slovenském realitním trhu v letošním roce.

Forum BC I má 18 nadzemních a tři podzemní podlaží, dohromady nabízí více než 18 500 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Stavba byla ukončena v roce 2013, v budově sídlí přední slovenský telekomunikační operátor Slovak Telekom.

"Dokončili jsme významnou investici mimo Českou republiku, která je v souladu s diverzifikací našeho portfolia. Budova Forum BC I patří mezi projekty nejvyšší kvality a spolu s tak významným nájemcem, jakým je Slovak Telekom, představuje pro naše investory atraktivní nemovitost," uvedl Filip Kubricht, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny. ČS nemovitostní fond je největší a nejstarší podílový fond nemovitostí v Česku, jeho kapitál ke konci listopadu přesáhl částku 275 milionů eur (7,5 miliardy korun).

Skupina HB Reavis vznikla v roce 1993 v Bratislavě, její aktiva činí 1,83 miliardy eur. Kromě Slovenska působí také v Česku, Maďarsku, Polsku, Británii a Turecku. Dosud realizovala projekty kanceláří, obchodně-zábavních a logistických center o ploše 840 tisíc metrů čtverečních a další více než milion metrů čtverečních má ve fázi realizace, plánování nebo povolování výstavby. HB Reavis v minulosti postavil a v roce 2006 prodal také další bratislavské obchodní a administrativní centrum Apollo Business Center I, z něhož se letos na podzim kvůli rekonstrukci v souvislosti s problémy se statikou museli vystěhovat nájemci.