Manažerka Karin Straková povýší ve skupině Generali. Od 1. ledna se stane ředitelkou oddělení lidských zdrojů pro pojišťovnu Generali v regionu Evropa, Střední východ a Afrika a bude sídlit v Bruselu. Vyplývá to z interního sdělení Generali, rozeslaného zaměstnancům. Bude tak mít na starosti celkem deset tisíc zaměstnanců a trhy, z nichž pojišťovně plynou třikrát větší příjmy než z regionu, který měla na starosti dosud.

Karin Straková zatím působí jako vedoucí HR středoevropského holdingu Generali - Generali CEE Holding. V tomto holdingu italská pojišťovna sdružila svůj byznys v deseti východoevropských zemích, od Polska až po Balkán. Straková je v dosavadní funkci od července 2013. V minulosti působila tři a půl roku v oddělení mezinárodního HR v ústředí mateřské společnosti v italském Terstu. Svou kariéru v Generali začala v Praze v roce 2007.

Generální ředitel středoevropského holdingu Luciano Cirinà napsal v e-mailu zaměstnancům, že manažerka odvedla "skvělou práci v tom, jak za krátký čas vytvořila velmi efektivní tým, s celu řadou nových aktivit v regionu". Její nástupce zatím vybrán nebyl.

Jedním z projektů týmu Strakové bylo vytvoření programu rotace zaměstnanců v rámci zemí, ve kterých má Generali své pojišťovny. Výsledkem její práce je také vznik tréninkového programu pro senior manažery.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Straková bude mít na starosti evropské divize firmy mimo Itálii, Francii a Německo. Její oblast působení bude na devíti evropských trzích od Portugalska po Řecko. K tomu pod ní bude spadat také Tunisko, Spojené arabské emiráty a Turecko.

V západní Evropě je Generali v retailovém pojišťovnictví na druhém místě v Německu a na čtvrtém ve Francii. V České republice a v Itálii je skupina největší, v Rakousku je mezi pojišťovnami trojkou.