Janskolázeňská společnost Mega Plus chystá ve středních Krkonoších lyžařské propojení areálů Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Investice do nových lanovek a vleků by měly v příštích přibližně osmi letech dosáhnout částky kolem jedné miliardy korun. 

"Po propojení by měl SkiResort Černá hora-Pec disponovat na jeden skipas až 70 kilometry tratí a svou velikostí by měl být srovnatelný se středně velkými středisky v Alpách," řekl v pátek ředitel SkiResortu Petr Hynek. Většinový majitel firmy Mega Plus Richard Kirnig uvedl, že podnik za posledních 20 let investoval 1,5 miliardy korun a na další investice je připraven.

Hlavními částmi propojení by měla být výstavba pěti lanovek, které by ve SkiResortu propojovaly Černý Důl, Černou horu, Pec pod Sněžkou a Velkou Úpu. Pro propojení areálů chce Mega Plus využít lesních cest a svážnic. S budováním nových sjezdových tratí se nepočítá. Výstavba propojovacích lanovek by pak mohla přijít na řadu od roku 2021. Předtím ještě vznikne nový vlek v Javořím dole, šestisedačková lanovka na hlavní sjezdovce Javor v Peci a proběhne výměna lanovky v Černém Dole.

Mega Plus v pátek oficiálně uvedla do provozu dvě lanovky – novou šestisedačkovou lanovku s bublinou a vyhříváním Hofmanky na Černé hoře a čtyřsedačkovou lanovku Zahrádky v Peci pod Sněžkou, jež nahradila kotvový vlek. Firma do lanovek investovala 250 milionů korun.

SkiResort vznikl v říjnu 2012, kdy Mega Plus získala areál v Peci pod Sněžkou do pronájmu od ČSTV (dnes Česká unie sportu). Mega Plus provozuje střediska Černá hora, Černý Důl, Pec pod Sněžkou a Svoboda nad Úpou. Velkou Úpu zajišťuje firma Bobolift.

V posledním uzavřeném účetním roce od 1. prosince 2013 do 30. listopadu 2014 firma Mega Plus vykázala při tržbách 196 milionů korun zisk 21,3 milionu korun. Vedle hlavního vlastníka Richarda Kirniga s podílem 55 procent jsou dalšími společníky Karel Houška s 35 procenty a Tomáš Hamáček s deseti procenty.