Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku stále klesají. Litr Naturalu 95 stojí v průměru 29,45 koruny za litr, což je o 11 haléřů méně než minulou středu. Nafta zlevnila o deset haléřů na průměrných 28,78 koruny za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.  Podle analytika společnosti Colosseum Borise Tomčiaka bude pokles cen pohonných hmot v nejbližším týdnu dále pokračovat.

"Zlevňovat bude zejména benzin, jehož cena by se mohla přiblížit k hranici 29 korun za litr. U nafty čekáme jenom několikahaléřový pokles cen," řekl ve čtvrtek Tomčiak. Připomněl, že celý trh očekává, zda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) na svém pátečním zasedání nepřikročí k omezení těžby, což by mohlo cenu ropy a potenciálně i pohonných hmot zvýšit. Analytici jsou ale zatím k tomuto kroku spíše skeptičtí.

Nejdražší benzin je nyní v Praze, kde čerpací stanice nabízí litr průměrně za 30,33 koruny. Nad třicetikorunovou hranici se cena Naturalu dostala ještě na Vysočině, v Jihomoravském kraji pak stojí litr v průměru přesně 30 korun. Nejvíc zaplatí řidiči za naftu v Jihomoravském kraji, tam stojí litr nafty průměrně 29,57 koruny.

Nejlevnější pohonné hmoty jsou v Královéhradeckém kraji. Tamní čerpací stanice nabízejí litr Naturalu 95 průměrně za 28,93 koruny za litr. V žádném jiném kraji se jeho cena pod 29 korun nedostala. Litr nafty stojí průměrně 28,29 koruny, jen o haléř dražší je pak v Ústeckém kraji.

Průměrná cena pohonných hmot v Česku k 2. prosinci (v korunách za litr):