Proxim

- Firma sídlí v Rybitví na Pardubicku a vyrábí chemické a enzymatické produkty pro domácnost, zahradu a potravinářský průmysl.
- Nosným programem jsou přípravky pro bazény, vířivky, jezírka, odpady a septiky; v nabízeném sortimentu je ale také třeba kalafuna pro domácí zabijačky, které firma dodá během zimy na slovenský a český trh až 60 tun.
- Z celkové produkce připadá na chemické přípravky 70 % a na enzymatické 30 %. Jen pro bazénovou chemii vyrobí 800 tun preparátů ročně.
- Zaměstnává 15 lidí a roční tržby se pohybují mezi 42 miliony až 50 miliony korun.
- Rodinnou společnost vlastní Jan Kroupa (70?%) a jeho syn Jan Kroupa (30 %). Oba v byznysu využívají svého chemického vzdělání.

Proxim vyrábějící chemické a enzymatické přípravky pro domácnost, zahradu a průmysl je typická rodinná firma. Vedle otce zakladatele v současné době už působí i syn, přesto ani jeden z nich nedokáže přesně určit recept, jak postupovat, aby potomci podnikatelů z 90. let měli chuť a zájem v byznysu pokračovat. Třeba právě Jan Kroupa má dva syny, z nichž pouze jeden jde v jeho šlépějích, přestože prý šanci zapojit se do firmy měli odmala oba. Ale "chytil" se jen mladší z obou, po otci také Jan.