Suverénním výkonem na hřišti Schalke si fotbalisté Realu Madrid řekli o roli jednoho z největších favoritů letošní Ligy mistrů. Španělský celek zvítězil 6:1, na hřišti jasně dominoval a hráči německého týmu si museli často připadat jako statisté. Po dvou gólech vstřelily ofenzivní hvězdy Realu, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema a Gareth Bale.

Ve druhém středečním utkání vedla Chelsea v Istanbulu nad Galatasarayem po poločase 1:0, ve druhé půli ale turecký tým, s někdejším kanonýrem londýnského celku Didierem Drogbou na hrotu, přidal, soupeře zmáčkl, a Chelsea tak může být ráda za konečnou remízu 1:1.

Real čekal na výhru v Německu dlouhých čtrnáct let, od roku 2000, kdy uspěl v Leverkusenu. Na stadionu Schalke k němu nakročil už ve 13. minutě, když povedenou akci Balea a Ronalda zakončil Benzema. Vyrovnání sebral Draxlerovi výborným zákrokem brankář Casillas. Naopak za osm minut navýšil vedení hostů individuální akcí Bale.

Další tři možnosti měl Ronaldo, ale radost mu jednou překazila tyč a dvakrát noha gólmana Fährmanna. Držitel Zlatého míče za loňský rok si spravil chuť v 52. minutě, kdy zaznamenal jubilejní 60. zásah v elitní soutěži.

Královský tým z Madridu dál dominoval a přidal ještě tři branky. Do statistik se podruhé zapsali všichni tři útočníci Benzema, Bale i Ronaldo. Portugalský kanonýr s 11 góly v sezoně Ligy mistrů opět vede tabulku střelců před Ibrahimovicem z Paris St. Germain, jenž se trefil desetkrát. Čestný úspěch domácích zaznamenal v nastavení krásnou střelou bývalý hráč Realu Huntelaar.

Chelsea měla v Istanbulu co dělat

Chelsea s Petrem Čechem v brance se v bouřlivé istanbulské atmosféře výborně povedl úvod zápasu. Španělský bek Azpilicueta se v deváté minutě prodral až před branku a předložil míč volnému krajanovi Torresovi. Hosté kontrolovali náskok a soupeře do velkých šancí nepouštěli. Výjimkou byla 39. minuta, ve které Čech vytáhl střelu Tellese konečky prstů na roh.

Také v úvodu druhé půle se dostal do velké příležitosti Torres, ale tentokrát ho vychytal brankář Muslera. Galatasaray pak začal zvyšovat tlak. Po hodině hry bývalá opora Chelsea Drogba přiťukl míč kapitánovi Inanovi, jehož střelu zastavila tyč.

O chvíli později už se turecký mistr radoval. Sneijder našel z rohového kopu Chedjoua a ten tvrdou ranou propálil Čecha. Galatasaray ožil a vedoucí celek anglické ligy sevřel. Čech mu pomohl alespoň udržet remízu, když vytěsnil další nebezpečnou střelu Tellese. Obránce Tomáš Kalas zůstal na lavičce Chelsea.

Schalke 04 – Real Madrid 1:6 (0:2)

Branky: 90+1 Huntelaar - 13. a 57. Benzema, 21. a 69. Bale, 52. a 89. Ronaldo. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Höwedes, Huntelaar - Di María. Diváci: 54.442.

Schalke: Fährmann - Höwedes, Matip, Felipe Santana, Kolašinac (76. Fuchs) - Boateng (60. Goretzka), Neustädter - Farfán (72. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar. Trenér: Keller.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrič, Alonso (73. Illarramendi), Di María (68. Isco) - Bale (80. Jesé), Benzema, Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Galatasaray Istanbul – Chelsea 1:1 (0:1)

Branky: 65. Chedjou - 9. Torres. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Inan - Terry, Schürrle, Ramires, Čech. Diváci: 49.194.

Galatasaray: Muslera - Eboué, Chedjou, Balta (46. Kaya), Alex Telles - Felipe Melo, Inan - Hajrovič (31. Kurtulus), Sneijder - B. Yilmaz, Drogba (80. Bulut). Trenér: Mancini.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Terry, Cahill, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Hazard (90.+1 Oscar), Willian, Schürrle (66. Mikel) - Torres (68. Eto'o). Trenér: Mourinho.