Zatímco některé byty ve Španělsku budou neprodejné ještě patnáct nebo dvacet let, levnější domy u moře už za tři roky nemusí být k mání, říká v rozhovoru pro IHNED.cz španělský podnikatel Luis de Miguel Aynat. 

Realitní bubliny, jako byla ta španělská, se teď tvoří za mořem – v Jižní Americe nebo Číně, kde ceny raketově rostou. Až praskne, peníze se zas přelijí do Evropy, tvrdí španělský byznysmen. Ten přitom už před dvaceti lety začal podnikat s realitami kromě Španělska i v České republice.

Do realitního byznysu jste se v České republice pustil již začátkem devadesátých let, krátce po sametové revoluci. Ve vašem případě asi nelze říci, že by vás do Česka vyhnala krize ve Španělsku...

Do jisté míry ano, i když to nebyla ta poslední krize z roku 2008, ale už ta předchozí v devadesátých letech. Už pár let před jejím příchodem jsem ji tušil, byznysu se dařilo až příliš dobře, ceny rostly moc rychle. Rozhodl jsem se proto podnikání diverzifikovat a součástí toho byly i první obchody v České republice.