Ještě před revolucí stavěl se svými kamarády doma v garáži rogala. Tehdy si kvůli tomu vyrobil i svou první vlastní vrtuli. Firmu specializující se na ně založil sice až v roce 2000, dnes už jich ale vyrobí tisíce za rok. "V začátcích to byla výroba formou pokus a omyl. Dnes máme zastoupení ve 32 zemích a milionové zisky," říká majitel firmy Woodcomp Aleš Křemen.

Zatím poslední zakázka odešla z kanceláří firmy z Odoleny Vody nedaleko Prahy do Íránu. "Byla to objednávka na pět vrtulí do čtyřmístného letadla s motory o výkonu 400 koní. Sami si nás našli a kontaktovali. Výborný trh je ale i Jižní Afrika, Izrael, Slovinsko," vyjmenovává poslední úspěchy pro IHNED.cz Aleš Křemen.

Nedaleko Prahy vyrábí spolu se čtyřiceti zaměstnanci klasické dřevěné, ale i moderní (počítačově nastavitelné) vrtule pro letecký průmysl. Dodával ale i lopatky do větráků v tunelech, do turbín malých větrných elektráren do dvou kilowatt. "Není to zase až tak rozdílné," říká šéf firmy v nových výrobních prostorách za téměř 20 milionů korun.