reklama
reklama
14. 2. 2013 | poslední aktualizace: 14. 2. 2013  08:04

5 zpráv z byznysu, které by vám dnes ráno neměly uniknout

Vzniknou největší aerolinky světa, na fúzi se dohodly American Airlines a US Airways. Podnikatelem roku se stal majitel přepravy HOPI. EU a USA chtějí vytvořit největší zónu volného obchodu. Americký index S&P 500 je nejvýše od listopadu 2007.
Milan Mikulka
Milan Mikulka
redaktor
Čtěte více o: ranní briefing
Ranní briefing
Ranní briefing

Co se dnes čeká:

Český statistický úřad zveřejní předběžný odhad HDP za 4. čtvrtletí 2012.

ČSOB zveřejní výsledky za rok 2012

Evropská komise podle agentury DPA představí upravený návrh zákona o zavedení daně z finančních transakcí

Rychlý odhad vývoje HDP eurozóny i celé Evropské unie za čtvrté čtvrtletí

Výsledky za čtvrté čtvrtletí zveřejní například General Motors nebo PepsiCo

Vzniknou největší aerolinky světa

Americké aerolinky American Airlines a US Airways oznámily vznik největšího leteckého přepravce světa. Šéfové obou firem se ve středu sešli a dotáhli do konce fúzi, na které se pracuje přibližně rok.

Vznikne společnost, jejíž tržby budou dosahovat téměř 40 miliard dolarů, bude mít sto tisíc zaměstnanců a 1500 letadel.

Více čtěte ZDE

reklama

Podnikatelem roku je František Piškanin. Jeho kamiony jezdí i pro Makro a Tesco

Ve středu večer převzal František Piškanin v pražském Paláci Žofín titul Podnikatel roku 2012. Vítěz hlavní ceny třináctého ročníku soutěže, kterou pořádá společnost Ernst & Young, pojede letos v červnu bojovat o titul Světového podnikatele roku na finále soutěže do Monte Carla.

František Piškanin (65), šéf logistické a transportní skupiny HOPI (zkratka z jmen Houdek Piškanin) ji spoluzaložil v roce 1992 v Klášterci nad Ohří. Během svého fungování se společnost vypracovala na jednu z nejvýznamnějších logistických firem ve středoevropském regionu. Firma ročně utrží kolem deset miliard korun. Od roku 2000 působí firma HOPI také na Slovensku, od roku 2004 v Maďarsku.

Více si přečtěte ZDE

EU a USA chtějí vytvořit zónu volného obchodu

Evropská unie a Spojené státy se dohodly na zahájení rozhovorů o transatlantické zóně volného obchodu. Předseda Evropské komise José Barroso řekl, že jednání by měla začít do poloviny tohoto roku.

Více čtěte ZDE

V Brazílii si iPhone zaregistrovala dřív jiná firma. Apple bude muset za značku platit

Americký technologický gigant Apple v Brazílii nemá právo na značku iPhone, pod kterou prodává své populární telefony. Ve středu to uvedl brazilský patentový úřad.

Brazilská firma Gradiente si o registraci značky iphone požádala už v roce 2000. Apple až o sedm let později. Rozhodnutí soudu neznamená zákaz prodejů, lze ale čekat, že brazilská firma bude chtít po Apple miliony dolarů za používání názvu pro své mobilní telefony.

Více čtěte ZDE

S&P 500 na maximu od listopadu 2007

Americké akcie ve středečním obchodování mírně kolísaly kolem úterních hodnot a skončily bez větších změn. Investoři jsou nyní opatrní, protože hlavní indexy jsou na mnohaletých maximech a trh je náchylný k dočasnému korekčnímu poklesu.

V závěru newyorského obchodování index Dow Jones klesl o 0,26 procenta na 13.982,81 bodu. Širší index S&P 500 posílil o necelý bod na 1520,33 bodu a během dne vystoupil až na 1523,60, maximum od 1. listopadu 2007. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 0,33 procenta na 3196,88 bodu.

Autoři: Milan Mikulka
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
VIDEO
Petr Hovorka, BrandBakers
Rozhovor
Firmy často lákají nové pracovníky na uvítací balíčky a méně využívají...
reklama
reklama
reklama