Majitel Agrofertu miliardář Andrej Babiš se v mediální oblasti chce zaměřit hlavně na svůj projekt regionálních týdeníků 5+2. V minulosti přitom usiloval třeba o koupi portálu Centrum.cz, kterému patří i zpravodajský server Aktuálně.cz.

"To je pravda. Ucházeli jsme se o to s jedním investorem. Dali jsme nabídku, za kterou bychom Centrum.cz mohli dostat. Ale potom se zase objevily řeči, že já to chci, abych novinářům diktoval, co mají říkat. My jsme to však odmítli hlavně proto, že bychom v Centrum.cz museli propustit 200 lidí. To mi za to nestálo. Měl bych to pořád na talíři. Stáhli jsme se a myslím, že máme dost práce s týdeníky 5+2, kde rozjíždíme web," řekl Babiš.

Stejně tak Babiš ustoupil i od plánů koupit televizi. V minulosti se zajímal třeba o TV Pětka, nebo některé regionální stanice. "Uvažovali jsme o tom. Ale už je nechceme," komentuje svůj současný postoj.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Regionální týdeníky 5+2 byly podle něj loni ve ztrátě 75 milionů korun. "Takže není pravda, že nám 5+2 prodělala půl miliardy, jak psala některá média. Bylo to první rok, museli jsme investovat. Ale jasně, že to teď bude ztrátové. Doufám, že jednou se dostaneme na nulu," prohlásil Babiš.

Týdeníky 5+2 dny, které jsou založeny na bezplatné distribuci, vstoupily na trh v loni v březnu a do konce července postupně pokryly všechny části republiky. Jejich tištěný náklad představuje momentálně jeden milion výtisků.

Kvůli vysokým nákladům proběhly v týdenících koncem roku významné personální změny. Z funkce předsedy představenstva AGF Media, pod niž týdeníky spadají, byl odvolán Vladimír Junger. Novou šéfkou redakcí se stala dlouholetá šéfredaktorka Deníku Jana Heřmánková.

/Miliardář Andrej Babiš plánuje i velké změny v managementu svých firem. Jaké konkrétně? Podrobnosti čtěte ve čtvrtečních Hospodářských novinách./

Čtěte více v Hospodářských novinách