KIT digital vstupuje do jednání s věřiteli. Firmu k tomu donutil audit zřízený v rámci představenstva společnosti, který odhalil nesrovnalosti v jejím hospodaření. Podle noční zprávy z KIT digital k tomu došlo již 15. listopadu.

„Investoři by se již neměli opírat o dříve vydané finanční výkazy za tato období ani žádné další zprávy o výsledcích společnosti za období 2009/2Q12 nebo prognózy a odhady na období budoucí,“ shrnuje zpráva KIT digital dopady nalezených chybi.


Akcie KIT Digital po zavření Wall Street v poobchodní fázi propadaly až o 75,85 % na 0,50 USD, ve čtvrtek však tamní burza neotevře kvůli oslavám Dne díkůvzdání.


Akcie reagovaly okamžitým propadem. Na trhu START pražské burzy akcie KIT digital otevřely propadem o 9,5 procenta na 38,10 Kč a ihned došlo k zastavení obchodování. Obchodní den v Praze pro tento titul tím skončil.

„Noční zpráva KIT digital je silně negativní. Firma navíc opět zhoršila svůj výhled pro cash flow a čeká další dodatečné náklady (částečně spojené s přehodnocením finančních výkazů),“ uvedl Tomáš Tomčány, analytik Patria Direct, v první reakci na nové informace.