reklama
reklama
26. 3. 2012 | poslední aktualizace: 26. 3. 2012  11:31

DHL kolem světa

DHL rozšíří od 27. března svou nabídku o mezikontinentální přepravu - nový letecký spoj bude fungovat mezi Hongkongem, Los Angeles a Lipskem.
Čtěte více o: letadlo | doprava a logistika
Ilustrační foto
Ilustrační foto
foto: DHL

Tranzit mezi Asií, západem USA a Kanadou bude napojen na větší počet odesílacích míst v Asii včetně takových obchodních center, jako jsou Singapur, Kuala Lumpur, Bangkok a Manila, a významný počet měst po celé Číně, odkud bude možné využívat přípoje do Los Angeles a velké části západu USA a Kanady s doručením do následujícího dne. Pro zákazníky v mnoha asijských městech to představuje první možnost využít jednodenní expresní přepravu na této důležité mezinárodní lince.

reklama

Díky novému spoji z Los Angeles přímo do hlavního evropského překladiště společnosti DHL v německém Lipsku budou mít zákazníci z Kalifornie možnost objednat vyzvednutí zásilky, která směřuje do Evropy, kurýrem DHL až o tři hodiny později.

Kapacitu a spolehlivost služeb na nové trase podpoří nasazení tří nákladních letadel typu Boeing 777F provozovaných aerolinkami Southern Air. V září 2011 vydala společnost DHL zprávu, že podepsala víceletý kontrakt s touto firmou na provoz strojů na mezinárodních trasách spojujících americké kontinenty, Asii a Střední Východ. První z těchto tras kolem světa – z Hongkongu do expresního překladiště v Cincinnati, do Bahrajnu a zpět do Hongkongu – je již v provozu.

S dalšími nákladními letadly vzroste celkový počet strojů typu B777F globálního letového parku společnosti na 12. Tento prostředek má spotřebovat o 20 až 25 % méně paliva a na mezikontinentálních trasách má vynikající nadprůměrné užitečné zatížení umožňující nepřetržitou obsluhu několika trhů, a tím i rychlejší doručování.

Autoři: Radek Novotný
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
VIDEO
Petr Hovorka, BrandBakers
Rozhovor
Firmy často lákají nové pracovníky na uvítací balíčky a méně využívají...
reklama
reklama
reklama