reklama
reklama
26. 3. 2012 | poslední aktualizace: 26. 3. 2012  11:31

DHL kolem světa

DHL rozšíří od 27. března svou nabídku o mezikontinentální přepravu - nový letecký spoj bude fungovat mezi Hongkongem, Los Angeles a Lipskem.
Čtěte více o: letadlo | doprava a logistika
Ilustrační foto
Ilustrační foto
foto: DHL

Tranzit mezi Asií, západem USA a Kanadou bude napojen na větší počet odesílacích míst v Asii včetně takových obchodních center, jako jsou Singapur, Kuala Lumpur, Bangkok a Manila, a významný počet měst po celé Číně, odkud bude možné využívat přípoje do Los Angeles a velké části západu USA a Kanady s doručením do následujícího dne. Pro zákazníky v mnoha asijských městech to představuje první možnost využít jednodenní expresní přepravu na této důležité mezinárodní lince.

reklama

Díky novému spoji z Los Angeles přímo do hlavního evropského překladiště společnosti DHL v německém Lipsku budou mít zákazníci z Kalifornie možnost objednat vyzvednutí zásilky, která směřuje do Evropy, kurýrem DHL až o tři hodiny později.

Kapacitu a spolehlivost služeb na nové trase podpoří nasazení tří nákladních letadel typu Boeing 777F provozovaných aerolinkami Southern Air. V září 2011 vydala společnost DHL zprávu, že podepsala víceletý kontrakt s touto firmou na provoz strojů na mezinárodních trasách spojujících americké kontinenty, Asii a Střední Východ. První z těchto tras kolem světa – z Hongkongu do expresního překladiště v Cincinnati, do Bahrajnu a zpět do Hongkongu – je již v provozu.

S dalšími nákladními letadly vzroste celkový počet strojů typu B777F globálního letového parku společnosti na 12. Tento prostředek má spotřebovat o 20 až 25 % méně paliva a na mezikontinentálních trasách má vynikající nadprůměrné užitečné zatížení umožňující nepřetržitou obsluhu několika trhů, a tím i rychlejší doručování.

Autoři: Radek Novotný
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Taxi, ilustrační foto
Největší pražská taxislužba AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky nakoupí od...
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
reklama
reklama
reklama