reklama
reklama
4. 10. 2011 | poslední aktualizace: 4. 10. 2011  09:28

Seznam.cz kupuje svého dodavatele map. Mapy.cz chtějí vyzrát na Google Maps

Největší český internetový koncern Seznam.cz dokončil akvizici svého dodavatele mapových podkladů. Od společnosti PLANstudio koupil Seznam jeho digitální divizi, kterou včlenil do nově vzniklé dceřiné společnosti Mapy.cz.
Ondřej Malý
Ondřej Malý
redaktor
Čtěte více o: Seznam.cz | mapa
Šéf Seznamu Pavel Zima touží po přístupu k datům o jízdních řádech
Šéf Seznamu Pavel Zima touží po přístupu k datům o jízdních řádech
foto: HN - Martin Svozílek

Cenu se obě strany rozhodly nezveřejnit. Seznam posílí kromě mapových podkladů i o čtrnáct zaměstnanců kupované digitální divize.

"S PLANstudiem nás pojí dlouhodobé partnerství, které vyvrcholilo nákupem digitální divize. Pojistili jsme si tak základního dodavatele dat. Do budoucna chceme intenzivně pracovat na budování map a jejich aktualizaci, chceme i více zapojit veřejnost do oprav map, řekl ředitel výzkumu a vývoje Seznamu Vlastimil Pečínka. „Mapy.cz už nejsou jenom samostatná služba, ale podporují i ostatní služby. Mapové podklady jsou klíčovou součástí našeho byznysu,” dodává Pečínka. Seznam s PLANstudiem spolupracuje od začátku fungování služby Mapy.cz, tedy pět let.

reklama

S Mapami má Seznam velké plány. Časem by měl například Seznam vytvořit plnohodnotnou navigaci v mobilu. Navigací se pyšní například telefony Nokia, poskytuje ji i Google se svými mapami a Seznam by ji dokázal přinést i na další operační systémy pro mobily, jako je iOS od Applu, Android od Googlu či Windows Phone od Microsoftu, pro které už má mapovou aplikaci. “S PLANstudiem kupujeme i produkt Smartmaps, což je hlasová navigace. Naším cílem je dostat hlasovou navigaci do aplikace Mapy.cz,” říká Pečínka.

Seznam chce časem podle něj nabídnout i “offline” mód mobilní aplikace. Uživatelé si tak budou moci nahrát určitou část mapy přímo do mobilu na paměťovou kartu a ušetří tak za datové připojení.

Je také možné, že Seznam vymění dodavatele turistických map pro Mapy.cz. Ty jim totiž dodává společnost SHOcart, PLANstudio ale má vlastní turistické mapy, které jsou podle Pečínky podrobnější.

Mapy.cz navštíví denně skoro 314 tisíc reálných uživatelů. Hlavním konkurentem jsou Google Maps, které nabízejí navíc i funkci Street View, tedy panoramatické pohledy na konkrétní místa v ulicích větších měst. To Seznam nemá. Na druhou stranu má turistické mapové podklady se zakreslenými turistickými trasami a cyklostezkami a takzvané body zájmu provázané se svou databází firem, která je podrobnější, než v případě Googlu.

Autoři: Ondřej Malý
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Seznam je nyní velkou koženou nepružnou firmou. (ASDF)
Nedávno jsem koukal zrovna na mapy. Název kopce, který byl předtím...
Google vs Seznam (REX)
S klidným srdcem můžu říct, že Google boj se Seznamem v mapách...
Seznam.cz kupuje svého dodavatele map. Mapy.cz chtějí vyzrát na Google Maps (anonym)
mapy.cz jsou sice fajn, ale myslim že by Seznam měl něco hodně...
Vyhledávání (Petr)
Vyhledávání by se zlepšilo, pokud by lidé vyhledávali - systém...
Re: Seznam.cz kupuje svého dodavatele map. Mapy.cz chtějí vyzrát na Google Maps (anonym)
.... protože seznam hůř vyhledává .... No co asi by měli dělat?...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Taxi, ilustrační foto
Největší pražská taxislužba AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky nakoupí od...
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
reklama
reklama
reklama