reklama
reklama
16. 2. 2011 | poslední aktualizace: 16. 2. 2011  17:00

Které reklamy nejvíc rozčilují? Hlavně ty, co překrývají stránky na internetu

Jediná reklama, která Čechům nevadí, jsou prý ochutnávky a prezentace v místě prodeje. Nejvíce - až 80 porcentům lidí - vadí reklama v televizi.
Čtěte více o: reklama | internet | věda a výzkum
reklama

Stále více Čechům vadí reklama na internetu, která obtěžuje už zhruba třetinu lidí. Za poslední čtyři roky se podíl Čechů přesycených internetovou reklamou například ve formě banneru zvýšil o sedm procentních bodů. Vyplývá to z letošního výzkumu Češi a reklama, který zveřejnila společnosti Factum Invenio.

Češi jsou podle tohoto průzkumu reklamou přesyceni a nejvíce jim tradičně vadí reklama v komerčních televizních stanicích. Naopak méně intenzivně lidé vnímají reklamu v rozhlase, denním tisku a časopisech.

"V posledních letech můžeme sledovat nárůst přesycenosti reklamou na internetu. Každý třetí občan z populace má pocit, že je této reklamy příliš mnoho," uvádí zpráva Factum Invenio.

Přes 4 miliardy korun po síti

Nejvíce lidem (34 procent) vadí reklama, která překrývá původní obsah internetových stránek. Následuje reklama vyskakující automaticky v novém okně (32 procent) a reklamní banner (30 procent). Spam obtěžuje 29 procent lidí.

Množství reklamy na internetu se v posledních letech výrazně zvyšuje. Výdaje zadavatelů internetové reklamy v ceníkových cenách loni v České republice podle údajů Sdružení pro internetovou reklamu meziročně stouply o 17,5 procenta na 4,24 miliardy korun. Naopak celkové hrubé výdaje na reklamu v ostatních typech médií loni klesly.

Reklama vysílaná televizní stanicí Nova podle letošího průzkumu vadí 83 procentům a na Primě 78 procentům lidí. Při sledování České televize má pocit, že reklamy je příliš mnoho, zhruba každý druhý občan. Reklamou v časopisech je přesyceno 38 procent lidí. Reklama v novinách vadí 32 procentům a v rozhlase 28 procentům lidí.

Dejte nám ochutnat!

Největší potenciál pro další reklamu má podle letošního výzkumu místo prodeje. "Stejně jako loni si více než třetina populace myslí, že by mohlo být více ochutnávek a prezentací v místě prodeje a příliš by jim nevadilo, kdyby přibylo upoutávek v regálech a na pultech," uvedla společnost Factum Invenio, podle které lidé nemají námitky ani proti reklamním obrazovkám v obchodech.

Největší šanci na zaznamenání mají podle výzkumu ochutnávky a prezentace v místě prodeje, které si prohlédne či poslechne polovina lidí. Zhruba 40 procent lidí přiznalo, že si prohlédne upoutávky v regálech a na pultech. Více než čtvrtina Čechů se zastaví u nabídky výrobků v propagačních stojanech.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Které reklamy nejvíc rozčilují? Hlavně ty, co překrývají stránky na internetu (anonym)
reklamy, nereklamy, mě tedy všeobecně v médiích vadí množství...
Jaké reklamy? (anonym)
Já skoro žádné reklamy na netu nemám. Ono stačí odinstalovat Flash...
Které reklamy nejvíc rozčilují? Hlavně ty, co překrývají stránky na internetu (Xeorph)
Na internetu reklamy přes celé okno nevidím, reklam vidím minimálně,...
v TV (divák)
Mě někdy reklamy dokonce chyběj, třeba na ČT2, či Film+.. člověk...
Které reklamy nejvíc rozčilují? Hlavně ty, co překrývají stránky na internetu (anonym)
Reklamy jdou mimo mně a televizi okamžitě přepínám. Reklamy jsou...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Taxi, ilustrační foto
Největší pražská taxislužba AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničky nakoupí od...
VIDEO
Pražská Náplavka
Ve světě existuje podle expertů už 700 měst, v nichž byl spuštěn tzv....
reklama
reklama
reklama