Míra nezaměstnanosti v eurozóně zůstala v lednu na hodnotě 9,9 procenta, což je stejný výsledek jako v prosinci a listopadu loňského roku. V Evropské unii zůstala také míra nezaměstnanosti na původní úrovni 9,5 procenta. Informoval o tom v pondělí evropský statistický úřad Eurostat.
V meziročním srovnání si nezaměstnanost pohoršila o procento. V lednu roku 2008 totiž míra nezaměstnanosti dosáhla 8,5 procenta, zatímco v evropské sedmadvacítce to bylo osm procent. Nezaměstnaných tak je v Evropské unii podle Eurostatu o 3,8 milionu víc než rok předtím.
V eurozóně je nezaměstnanost i nadále nejvyšší od roku 1998, v celé EU od roku 2000, kdy se tyto údaje vedou.
Největší nezaměstnanost v Lotyšsku
Evropští statistici odhadují, že v lednu bylo bez práce v EU téměř 23 milionů mužů a žen, z toho 15,7 milionu v eurozóně. Proti prosinci přibylo v unii přibližně 136 000 lidí bez práce, v eurozóně 38 000.
Největší problémy s nezaměstnaností má Lotyšsko, kde je bez práce 22,9 procenta lidí. Za ním je Španělsko s 18,8 procenta - právě tato země nyní EU předsedá a značnou měrou se podílí na snaze vyvést konečně unii z nynější nejhorší hospodářské krize v její historii.
Nejnižší nezaměstnanost hlásí Nizozemsko (4,2 procenta) a Rakousko (5,2 procenta. Češko s 8,2 procenta patří pod průměr EU, naopak Slovensko s 13,7 procenta má šestou nejvyšší nezaměstnanost v bloku.
- Diskuse
- Celkem 2 příspěvků
My to Lotyšsko a a Španělsko doženeme, to je jistá věc. Automobilky...
6. místo pro SK? To není tak hrozné, když si vzpomenu, že ještě...
- FINANČNÍ ÚČETNÍ S AJ
- Prodejce internetového obsahu
- OBCHODNÍ MANAŽER - Specialista na oddlužení nemovitostí
- Pracovník/ce útvaru Nostro systém-Claims
- Účetní metodik/čka
- Credit Analyst / Úvěrový analytik
- Bankovní poradce/kyně - Jihlava - úvazek 0,8 (KS)
























