Šestadvacetiletého Paula Chamberse čekal výlet do Irska, jenže odlet z letiště Robin Hood Doncaster Sheffield byl kvůli sněhové kalamitě, která v minulých dnech Velkou Británii pronásledovala, už několik dnů zavřené. A tak si Chambers na své stránce komunitního serveru Twitter postěžoval: „Letiště Robin Hood je zavřené, máte týden na to, abyste otevřeli, jinak celé letiště vyhodím do vzduchu.“

Zanedlouho poté u něj doma zazvonila policie, zatkla ho a začal nekonečný výslech.

„Když jsem je viděl ve dveřích, myslel jsem, že se stalo něco zlého někomu z naší rodiny,“ komentoval to Chambers. „Jenže mi oznámili, že jsem zatčen a strkali mi před oči nějaký papír. Byl to výtisk mé stránky z Twitteru, kde jsem psal o tom letišti. V té chvíli mi svitlo. Musel jsem jim vysvětlit, co je to Twitter, v životě o tom neslyšeli.“

Výslech na policejní stanici trval šest hodin, teprve po něm byl Chambers propuštěn. Jeho počítač i iPhone mu však policisté nevrátili, obě zařízení prý ještě budou zkoumat experti.

Policie v Jižním Yorkshiru k tomu poté vydala prohlášení: „Vyzýváme veřejnost, aby podobné stránky využívala vhodně, neboť jsou dostupné každému a jakákoliv nepatřičnost může vyvolat zbytečné obavy, které mohou vést až k tomu, že je někdo nahlásí policii.“

V případě zmíněné stránky na Twitteru to ovšem naplatí doslova. Paul Chambers dal možnost vidět svou stránku jen 769 lidem. Stížnost na policii tedy musel podat někdo z nich.

Jisté je, že z letiště Robin Hood už tento muž do Irska ani nikam jinam neodletí. Vedení letiště totiž vydalo nařízení, že podle něhož Paul Chambers nesmí na letiště vstoupit a to doživotně.

Ředitel letiště Mike Morton k tomu řekl: „Bezpečnost našich cestujících i personálu považujeme za nejvyšší prioritu. Spolupracujeme velmi těsně s policií, abychom měli jistotu, že se jakékoliv nepatřičné chování bude okamžitě řešit. Něco takového (jako byl případ Paula Chamberse) prostě nebudeme tolerovat.“