reklama
reklama
1. 10. 2009 | poslední aktualizace: 1. 10. 2009  18:12

Říjnová burza začíná pádem tahouna minulých dnů - Erste Bank

Po spekulativní zprávě, že Erste Bank zvažuje prodej akcií za více než miliardu eur, razantně poklesla jejich hodnota o 4,67 procenta. Mírně klesala i samotná pražská burza.
Čtěte více o: akcie
reklama

Pražská burza začala říjen poklesem stejně jako ostatní akciové trhy ve světě. Závěrečný hlavní index PX byl slabší o 0,36 procenta na 1152,90 bodu. Akcie Erste Group Bank, které byly tahounem růstu posledních dvou dnů, tento čtvrtek naopak nejvíce oslabily. Výrazněji opět posílily akcie elektrárenské skupiny ČEZ a telekomunikačního operátora Telefónica O2.

Akcie Erste Bank oslabily o 4,67 procenta na 735,50 koruny. Investoři se podle Josefa Němého z Komerční banky zbavovali akcií Erste Bank po spekulativní zprávě agentury Bloomberg, že banka zvažuje prodej akcií za více než miliardu eur (více než 25 miliard Kč). Sama Erste nechtěla tuto informaci komentovat.

Výrazněji klesly i akcie petrochemického holdingu Unipetrol, a to o 1,99 procenta na 138,20 koruny. Do červených čísel se obrátily i cenné papíry sítě autobazarů AAA Auto, ztratily 1,62 procenta na 14,59 koruny.

Nedařilo se ani developerské společnosti Orco, oslabila o 1,52 procenta na 194 korun. Firma ve čtvrtek uvedla, že zvažuje vydání nových akcií. Výnos chce použít na financování projektů, které kvůli krizi nabraly zpoždění.

Nejsilněji, o 1,96 procenta na 938 korun, naopak posílily akcie ČEZ, se kterými se zároveň tradičně i nejvíce obchodovalo. Na středeční výrazné posílení navázaly i akcie Telefóniky O2, tento čtvrtek uzavíraly dražší o 1,64 procenta na 434 korunách. Mezi úspěšnějšími tituly byla i Komerční banka, její akcie zpevnily o 1,34 procenta na 3486 korun.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Jaká je realita (Ružovookuliarnik)
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1496668/pimco-soucasny-zpusob-premysleni-pove
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Generální ředitel OKD Klaus-Dieter Beck.
Jan Strouhal
Exkluzivní rozhovor
Analýzy a komentáře
Společnost OKD investuje miliardy korun do rozšiřování těžby černého uhlí...
reklama
reklama