Zatímco předchozí dva týdny byly na ekonomická data poměrně chudé, týden nadcházející přinese z Evropy i ze Spojených států řadu nových ekonomických dat, které mají vysoký potenciál rozředit stojaté vody na devizovém trhu. Pondělní obchodování přinese již v ranních hodinách výsledky německých maloobchodních prodejů za měsíc červen (oček.: +0,5%, předch.: +0,4%), na které pak naváže v dopoledních hodinách zveřejněný červencový PMI pro výrobní sektor z Británie (oček.: 47,7b., předch.: 47b.). Odpolední seance pak přinese podobná čísla také z USA, kde bude zveřejněn ISM pro americký výrobní sektor (oček.: 46,5b., předch.: 44,8b.) a tím posledním ze Spojených států pak v pondělí navečer budou ještě zveřejněné výsledky červnového tempa růstu výdajů ve stavebnictví, které by měly meziměsíčně klesat o 0,5% (předch.: -0,9%). V noci z pondělka na úterý pak přijdou na řadu ještě zajímavá data z Austrálie, to když bude zveřejněno tempo růstu tamních maloobchodních prodejů a poté navíc bude o sazbách rozhodovat Reserve Bank of Australia, od které se čeká jejich ponechání beze změny na 3%.

Úterní obchodování přinese ze Švýcarska výsledky červencového CPI (oček.: -0,6%, předch.: +0,2%), po kterém následuje britský PMI pro sektor stavebnictví (oček.: 46b., předch.: 44,5b.) a dále ještě červnový index cen výrobců v eurozóně, který by měl tentokrát růst o 0,2% (předch.: -0,2%). Odpolední obchodování pak nabídne z USA další sadu zajímavých dat, v čele s červnovými výsledky tempa růstu osobních příjmů (oček.: -0,9%, předch.: +1,4%) a výdajů (oček.: +0,3%, předch.: +0,3%), která pak později doplní ještě výsledky z trhu s bydlením, v podobě tempa růstu rozjednaných zatím neuzavřených smluv ke koupi domu (oček.: +0,6%, předch.: +0,1%).

Ve středu dopoledne bude pro obchodníky připraven další PMI, tentokrát pro sektor služeb, jež by se měl v červenci opět držet nad 50b. hranicí expanze, když se od něj čeká mírný růst z 51,6b. na 51,9b. Británie pak zveřejní ještě červnové tempo růstu průmyslové produkce (oček.: 0%, předch.: -0,5%), na které pak v zápětí navážou ještě červnové výsledky maloobchodního prodeje v eurozóně (oček. :+0,3%, předch.: -0,4%). Středeční odpoledne pak z USA přinese výsledky červencového ADP reportu z pracovního trhu, který odhaduje změnu v počtu pracovních míst v soukromém sektoru, a později odpoledne pak ještě červencový ISM pro sektor služeb (oček. 48,1b., předch.: 47b.), společně s červnovým tempem růstu nových továrních objednávek (oček.: -0,5%, předch.: +1,2%). Dalších výsledků se pak již z USA nedočkáme a tak budou nová zajímavější data následovat až v noci ze středy na čtvrtek, kdy Austrálie a Nový Zéland zveřejní své výsledy z trhu práce.

Čtvrtek bude velmi významným dnem zejména v Evropě, kde se nad úrokovými sazbami sejde Evropská centrální banka a Bank of England. Od obou se čeká ponechání sazeb beze změny na 1%, resp. 0,50% a zatímco BoE zřejmě žádný zásadnější doprovodný komentář k rozhodnutí nezveřejní, v Evropě bude zájem obchodníků směřován především na následující tiskovou konferenci na které vystoupí šéf banky Jean-Claude Trichet. Spojené státy pak přinesou jen málo nových informaci a tak se mezi nejzajímavější zařadí pouze počty nově podaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých by mělo být v minulém týdnu anualizovaně 593 tis. (předch.: 584 tis.).

Páteční obchodování nabídne v ranních hodinách výsledky německé a francouzské obchodní bilance, které pak doplní ještě britský PPI. V pravé poledne pak z Německa přijde také červnové tempo růstu průmyslové produkce (oček.: +0,2%, předch.: -0,2%), tím hlavním však budou až v odpoledních hodinách zveřejněné výsledky z amerického trhu práce (NFP). Od těch se čeká další zvýšení míry nezaměstnanosti, která by měla stoupat o desetinu na 9,6%. Celkový úbytek zaměstnanosti by však měl v červenci dosahovat pouze 333 tis., což je podstatně lepší výsledek než v červnu, kdy zaměstnanost klesala o 467 tis. míst. Společně s těmito výsledky pak bude tradičně zveřejněno ještě tempo růstu průměrné hodinové mzdy, to by mělo dosahovat po nulovém růstu z června tentokrát 0,1%.