V letošním roce by se měl schodek státního rozpočtu pohybovat kolem 120 až 130 miliard Kč, což činí zhruba čtyři procenta hrubého domácího produktu. Náměstek ministra financí Eduard Janota uvedl tento odhad v diskuzním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Jahn proti Tůmovi: Český průmysl potřebuje euro - čtěte ZDE
Národní protikrizový plán: Jak chtějí vláda a NERV zachránit Česko - čtěte ZDE
Podle janoty je příčinou deficitu výpadek daňových příjmů. Česká republika by tak nesplnila jedno z kritérií pro přijetí eura, podle kterého musí být podíl schodku rozpočtu na HDP nižší něž tři procenta.
Tendence výpadku daňových příjmů začaly v loňském posledním čtvrtletí, v letošním prvním kvartále byla podle Janoty situace ještě horší. Stát v březnu hospodařil se schodkem 2,35 miliardy korun, ale 31 miliard do rozpočtu stát napumpoval z peněz připravených na zmírnění dopadů globální hospodářské krize.
- Diskuse
- Celkem 37 příspěvků
když ČSSD udělal sekyru 120miliard kvůli povodním, byl to pro...
Česká republika by potřebovala pravicovu vládu s pravicovou stranou,ale...
osobně to vidím nejméně na 50% úředníků (státní zaměstnance jako...
Komunísty na Bédu
za totality bylo o 155% méně úředníků

- samostatná finanční účetní
- Vedoucí týmu obchodních zástupců - Plzeňsko
- Credit Analyst / Úvěrový analytik
- Pracovník/ce útvaru Nostro systém-Claims
- Relationship Manager - Top Corporations
- SPECIALISTA FINANČNÍHO ŘÍZENÍ (Controller / FP&A specialist)
- JUNIOR PORADCE PRO PREMIUM BANKING - ÚSTÍ NAD LABEM - 2678






















