reklama
reklama
16. 1. 2009 | poslední aktualizace: 17. 1. 2009  19:15

Anketa: Co udělají členové Topolánkova záchranného týmu

UVNITŘ ANIMACE Redakce iHNed.cz oslovila členy nové ekonomické rady vlády premiéra Mirka Topolánka. Přečtěte si, jaké jsou jejich recepty na řešení ekonomické krize.
reklama

O tom, že se Česko ocitlo na pokraji recese, se začíná mluvit stále hlasitěji nejen mezi analytiky. Katastrofální propad průmyslové výroby, razantní pokles vývozu, růst nezaměstnanosti a pád kurzu koruny jsou realitou.

"Recese je čím dál pravděpodobnější. V prvním pololetí zřejmě ekonomika klesne," řekl HN analytik UniCredit Bank Pavel Sobíšek. A není sám. "Pravděpodobnost recese je vyšší než 50 procent," říká hlavní ekonom Patria Finance David Marek. HDP podle něj letos klesne o 0,1 procenta.

Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Míla Česko musí krizí projít. "Neexistují žádná zázračná řešení, která by ekonomiku okamžitě zachránila," myslí si Míl.

Zhoršení vývoje české ekonomiky, na které ukazují poslední data, je nečekaně rychlé a výrazné. Jedním z tahů, kterými chce vláda současné krizi čelit, bylo lednové zformování Národní ekonomické rady vlády (NERV), ve které na přání premiéra Mirka Topolánka zasedlo deset ekonomů.

Server iHNed.cz zjišťoval, co je podle jejich názoru největším problémem a jakým způsobem by vláda nyní měla postupovat.

Čtěte více

 

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Anketa: Co udělají členové Topolánkova záchranného týmu (VaMi)
Blbé je,že politici jsou přesvědčeni,že mají na všechno páky.To...
Zazracne konjukturni balicky. (Bula)
Seberou penize danovym poplatnikum a nacpou je kapitalistum do...
Neudelaji nic (fff)
Tito takzvani odbornici byli na vyznamnych postech jiz davno pred...
80% našeho HDP tvoří vývoz, většina vývozu jde do eurozony (martiXXX)
Ptám se, když je česká koruna tak dobrá a výhodná..proč nevyvážíme...
Re: Anketa: Co udělají členové Topolánkova záchranného týmu (Honzagm)
Co se stane s CZK pokud se nasim firmam nedari (propad prumyslove...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Generální ředitel OKD Klaus-Dieter Beck.
Jan Strouhal
Exkluzivní rozhovor
Analýzy a komentáře
Černouhelná společnost OKD investuje miliardy korun do rozšiřování...
reklama
reklama